Картопля під соломою 2011

       
               
 

 

   

 

Вирощування картоплі під соломою  

Цього року я вперше спробувала щось садити на землі.

03 травня 2011 (сприятливий день для посадки картоплі за календарем Марії Тун) я посадила картоплю під соломою: порізала підготовлену картоплю на 2-4 частини (де були пророщені вічка), посипала на землю попіл, розклала куски картоплі, посипала їх "ЕМ-Бокаші", накрила сіном приблизно 10 см, полила (потім вже я дізналася, що підливати не обов'язково). Картоплю садила по колу як я це бачила в книзі на фотографії В.Ляшенко.

Частина городу була зорана ще з осені (не мною), тому я спробувала садити картоплю і по ораному і по цілині (5 років без переорювання).

Найбільшою загрозою для картоплі перші тижні був сусідський півень з курами. Він майже щодня приходив і розгрібав сіно разом з картоплею, розкидав його у всі сторони. Потім це припинилося (мабуть тому що виросла трава і курам важче стало добиратися до картоплі).

Через декілька тижнів, коли пробилися перші паростки картоплі, я досипала навколо і поверх картоплі ще свіжескошеної трави.

  

І ось ще через тиждень з'явилася на поверхню вся посажена картопля (10 кущів). Я додала ще сіна навколо кожного кущика.

 

Пройшло три місяці. Картоплю жодного разу не поливали. Один місяць був дуже засушливий і спекотний, останні два тижні - постійні дощі. Колорадський жук був помічений лише на кількох кущиках, які він під'їв дочиста, а сусідні не рухав. Потім жук кудись зник ... Ніякої обробки від жука не проводилось.

6 серпня - урожай з двох кущів. Найбільша картоплина має довжину 8,5 см. Клубні здорові (без ознак захворювань), непоїджені.

Зауваження. В процесі вирощування картоплі під соломою було помічено, що шар соломи в 15 см (в даному випадку сіно з покошеними травою і бур'янами) через декілька тижнів сильно осідає, до кількох см, особливо якщо ідуть дощі. І треба досипАти зверху соломи (чи іншої мульчі) ще декілька разів. Картоплю (клубні) з землі прийшлося викопувати лопатою (а не як у фільмі про поселення "Родное": підняли сіно, а під ним лежать клубні). Можливо це із-за того, що сіно сильно осіло і перегнило.

Посадка картоплі під соломою в червні >>

Контакт: touptikon(a)mail.ru

 

   

 

 

посадка картоплі в червні

 

екопоселення

 

Клуб Органічного Землеробства

 

контейнер для пластику

 

екоторби