Навігація

Останні
поновлення:

Конопля

Конопля - рослина з найбільшим екологічним та економічним потенціалом. З неї роблять тканину, папір, олію, будують конопляні будинки. ... читати далі ...

ТАНГРАМ

ТАНГРАМ - гра для дітей від 5 років, яка розвиває логічне мислення, просторову уяву та візуальне сприйняття. ... читати далі ...

Екологічні поради

Екологічні поради допоможуть Вам зменшити кількість відходів. ... читати далі ...

Еко-торби

Пластикові пакети не піддаються біоруйнуванню і можуть розкладатися у ґрунті сотні років. Користуючись багаторазовою еко-сумкою для покупок, ви не лише зменшуєте кількість пластикового сміття. ... читати далі ...

Новини, оголошення

Для підписки на розсилку новин пришліть запит на e-mail: eco-lviv(a)meta.ua

Інші екологічні новини Львова ... тут ...

ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ Львова та області

Розпочав роботу ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОРТАЛ Львова та області

Метою створення порталу є пошук однодумців, висвітлення екологічних проблем та обмін ідеями щодо їх вирішення, об'єднання зусиль для вирішення конкретних екологічних проблем, розміщення ваших ідей щодо покращення екологічної ситуації, можливість знайти меценатів та спонсорів для еволюційних заходів та можливість для бізнесу зробити свій внесок у добрі справи.

Кожен з вас може розміщати тут екологічну інформацію.

7promeniv.com.ua

14.04.2013

21 квітня - день відкритих дверей в Ботанічному саді, виставка виробів з лози

21 квітня з 14:00 до 18:00 год - день відкритих дверей в Ботанічному саді (вул. Черемшини, 44 - в районі "Погулянки"). В програмі:

- Екскурсії по Ботанічному саду: Дендрофлора Ботанічного саду, Рослини – ефемероїди

- Виставка мистецьких виробів з лози

- Майстер-клас з формування крони саджанців плодових дерев –ФГ“Євросад” (15:00)

- Майстер-клас з виготовлення свічок з вощини - “Карпатський мед” (16:00)

http://bioweb.franko.lviv.ua

14.04.2013

20 квітня - Екологічна акція в парку «Знесіння»

20 квітня 2013, субота - екологічна акція в парку «Знесіння». ЗУСТРІЧ УЧАСНИКІВ:10:00 - 10:15 біля Порохової вежі. Парк як завжди потребує допомоги. Отже ми, енергійні та дружні, маємо чудову нагоду долучитись до прекрасного і зробити хорошу справу!

Парк великий, тому зустрічаємось в іншому зручному місці і потім розподіляємось по ділянках парку. На деякі ділянки можливо будемо їхати маршруткою, як, наприклад, минулого року ми їхали у Березовий гай.

ЩО МАТИ З СОБОЮ?
- найголовніше, що треба мати і без чого Ви не зможете взяти участі
- ентузіазм, коммунікативність, любов до природи, альтруїзм, енергійність!
- рукавиці та мішки для сміття (якщо не маєте ми забезпечимо)
- зручний одяг (додатково видаємо захисні накидки)
- вода (після прибирання буде чай)
- щось смачненьке (після акції, як завжди буде невеличкий філософській пікнік!)

Контакт: Українець Андрій (098) 448-98-00, Лукіна Олена (093) 713 23 00 Культурна асоціація "Новий Акрополь". Акція проводиться в рамках Всеукраїнського проекту «Зробимо Україну чистою» vk.com/letsdoit_lviv

07.04.2013

Зупинимо свавілля: видобуток сланцевого газу в Україні.

Перші газові свердловини - з народом України не рахуються.

Фотографії перших свердловин в Донецькій області дивіться ... тут ...

Підписати петицію про заборону видобутку сланцевого газу в Україні ... тут ...

Група в Контактах проти газового свавілля з відеофільмами, фотографіями та документами Добыче сланцевого газа - НЕТ!

26.03.2013

Винзавод на Погулянці - забруднення!

На адресу сайту "Еко-Львів" надійшов наступний лист:

На територіїї бувшого винзаводу на Погулянці проводяться демонтажні роботи з явними порушеннями екологічних норм. Газозварювальним аппаратом демонтуюстья металічні ємності, покриті із внутрішньої сторони шаром речовини складного хімічного складу. В результаті контакту із відкритим вогнем газозварювального апарату виділяється газоподібна речовина із характерним синтетичним запахом, важча за повітря, що розповсюджується навколо робіт. Реузльтат можете оглянути на фотографіях. Я впевнений, що склад цієї речовини є шкідливим для здоров"я і проведення таких робіт порцуч із населенними зонами (а також у парковій зоні та поруч із будинком дитячої творчості) є, як мінімум, шкідливий для зроров"я та проводяться із порушенням законодавства. Прошу звернути на ці роботи увагу. З повагою, Андрій, контактний телефон: 067 811 61 40

08.03.2013

Дитячий одяг: віддам безкоштовно

З першого дня весни 2013 у Львові розпочинається благодійна акція: "Речі для малечі"

Дитячі речі (одяг, іграшки, інше) можна віддати на благодійництво в дитячу кімнату на пр. Чорновола (Шевченківський район). Сюди ж можна прийти і вибрати собі необхідні речі безкоштовно.

Більше інфотмації ... тут ...

04.03.2013

Сонячні повітряні колектори - майстер-клас

На початку лютого у м.Броди Львівської обл. організовується майстер-клас з виготовлення сіткових сонячних повітряних колекторів.

Ми можемо отримувати від Сонця велику кількість енергії, але не робимо цього. Відповідь проста: навіть примітивні сонячні водяні колектори занадто дорогі (тобто неокупні впродовж 30-40 років). Цей феномен пояснюється просто: імпортні колектори ціною 3-4 тис євро розраховані на небідних європейців. Тому рано говорити про масове використання фабричних колекторів в Україні. Але в усьому світі поширюються сучасні низьковартісні колектори, ефективність яких ненабагато відрізняється від фабричних. Другою визначальною рисою є спрощені технології їхнього виготовлення на простому обладнанні. Більше інформації про виготовлення колекторів ... тут ...

Тривалість майстер-класу – 3 дні.

Програма майстер-класу:
День перший
Лекція: Сонячне випромінювання у країнах Європи. Енерговитрати житлового сектору. Перспективи і можливості скорочення енерговитрат. Оцінювання сонячних надходжень в різних регіонах України. Терміни окупності саморобних сонячних колекторів. Типи повітряних колекторів та особливості їх виготовлення. Поділ на бригади, виконання підготовчих робіт для виготовлення колектора. Практичне заняття по виявленню зон затінення даху будинку. Аналіз впливу повороту колектора на південний схід чи південний захід
День другий
Лекція: приклади застосування сонячних повітряних колекторів вдома і у господарстві. Складання сонячного колектора.
День третій
Зчитування температурних даних, побудова графіків, обговорення результатів Написання учасниками бізнес-планів проекту щодо виготовлення і впровадження сонячних колекторів у свому селі, місті. Визначення терміну окупності проектів.

Вартість семінару за три дні з проживанням і харчуванням - 150 доларів.

Контакт: Керівник проекту - Юрій Дудикевич 097-246-23-56, jurijdudykevych(a)ukr.net, Громадське об’єднання «Надія» (м.Броди)

20.01.2013

Фільм «ЛОКАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО ГЛОБАЛЬНОЇ ШКОДИ»

Новий фільм жінки-режисера Колін Серро (Автор фильма "Прекрасна Зелена" і «ТРОЄ ЧОЛОВІКІВ ТА НЕМОВЛЯ У КОЛИСЦІ»): Документальний фільм «ЛОКАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО ГЛОБАЛЬНОЇ ШКОДИ» нарешті перекладений! «На сьогоднішній день існує безліч фільмів-попереджень про можливість екологічної катастрофи. Всі вони не позбавлені сенсу, але хіба не час показати, що з будь-якої ситуації є вихід? Я гадаю, що до глядача слід донести роздуми філософів, економістів чи простих селян, які, усвідомлюючи причини глобальної екологічної, політичної та фінансової кризи, що охопила світ, шукають та знаходять нові шляхи виходу з неї. » Колін Серро.

Озброївшись камерою, Колін Серро три роки подорожувала по всьому світі, знімаючи чоловіків та жінок, що працюють на землі, а також економістів та інтелектуалів, які разом розмірковують над тим, як залічити рани Землі, чиїм здоров’ям так довго нехтували. Деякі епізоди фільму зняті в Україні.

Переглянути фільм можна ... тут ...

11.11.2012

06 жовтня - Еко-акція у парку "Знесіння"

6 жовтня, в суботу - Еко-акція у парку "Знесіння". Завдання полягатиме в прибиранні сміття у частині парку під назвою "Стара стрільниця" .

Інвентар і рукавиці будуть на місці. З собою брати щось смачненьке, чай, воду, сік і т.п. )))) Все інше забезпечується організаторами. До зустрічі!

Зустріч біля Порохової вежі о 10:30

Бажаючим приєднатися просимо попередньо зареєструватися: Тел: (032) 237-08-47, (097) 365-48-35 E-mail: lviv@newacropolis.org.ua

04.10.2012

22 вересня - МК з Вальфдорської ляльки

Майстер-клас з виготовлення Вальфдорської ляльки для дитини до 3-х років. Подаруйте малюку м'яку іграшку з натуральних матеріалів зроблену власноруч, з нею дитина буде засинати та просинатися. Детальніше що таке Вальфдорська лялька можна дізнатися ... тут ...

З собою бажано мати ножиці, голки, нитки; тканину для тулуба ляльки та голови, а також наповнювач (синтепон, вата, гречана лузга, сіно чи ін. на Ваш вибір), матеріали для оздоблення(стрічки, мереживо, бісер тощо). Або усі необхідні матеріали можна буде придбати на місці.

Коли: в суботу, 22 вересня, о 16:00
Де: вул. Новий Світ 5, офіс 2а - культурна асоціація "Новий Акрополь"
Оргвнесок - 10 гр.
Кількість учасників обмежена, до 15 чоловік.

Фотографії з майстер-класу ... тут ...

Прохання реєструватися за тел: 066-9624045 Анжела, 093-8716348 Таня. Культурна асоціація "Новий Акрополь"

10.09.2012

28 квітня - Екологічна акція «Зробимо Україну чистою! 2012»

28 квітня - з 11:00 до 14:00 по всій Україні відбудеться масштабна екологічна акція "Зробимо Україну чистою! 2012". На прибирання вийдуть великі компанії та молодіжні громадські організації, школярі та церкви, волонтери та усі не байдужі до власного життєвого простору та навколишнього середовища люди.

Наші міста завалені сміттям. Не загадкові шкідники, а ми самі, наші сусіди чи друзі перетворили парки й озера, вулиці й дитячі майданчики на смітники. Кожна усвідомлена людина хоче ходити чистими вулицями, бачити в парках зелену траву, а не бите скло і брудний папір. Щоб це бажання стало реальністю, потрібно зробити лише три речі:
• не смітити;
• гуртом прибрати свій шматочок країни, збільшуючи простір чистоти;
• долучати до цих простих дій інших людей.

 

Де? У Львові екологічна акція пройде у таких місцях:
Сихівський лісопарк (Сихівський район). Координатор парку прибирання - Волосацька Христина - 093-4863248; 096-8149628.
Скнилівський парк (Залізничний район). Координатор - Демченко Лілія - 063-5759975.
Замарстинівський лісопарк (Шевченківський район). Координатор - Греділь Орест - 093-4625103.
Парк «Знесіння» (Кайзервальд). Координатор - Пархуць Христина - 096-2037257.
П’ятий парк (Залізничний район). Координатор - Мирослава - 063-1478919.
Винниківський лісопарк - Майорівка та Чортові скелі (Личаківський район). Координатор - Нестеренко Іван - 067-6712920, theposhta(a)gmail.com, vk.com/chystyjlis.

Коли? Стартує акція у суботу об 11 годині.

Координатор Львова екологічної акції «Зробимо Україну чистою!» - Ярослав Мелех: Тел.. 067 58 32 415, e-mail: yaroslav.melekh@gmail.com

Екологічна акція у мережі Інтернет: http://letsdoit.org.ua/, https://www.facebook.com/LetsDoItUkraine, http://vk.com/LetsDoIt_Lviv

19.04.2012

21 квітня - Екологічна акція у парку «Знесіння»

21 квітня - Екологічна акція "Разом за чисте місто!" у парку «Знесіння».

Акція розпочнеться об 11.00, зустріч учасників о 10:30 біля Порохової вежі.

Активна діяльність у сфері екології та доброчинності є головною метою волонтерської групи «ГЕA», яка існує при асоціації «Новий Акрополь». Для нас волонтер — це людина Доброї волі, яка діє альтруїстично і не ставить за мету досягнення особистої користі; це людина, котра не лише говорить про милосердя, відповідальність, співчуття, доброту, а й вкладає їх у свої дії.

Попередня за реєстрація за тел.: (032) 237-08-47, (097) 365-48-35, (099) 174-07-20, (093) 713-23-03

Звіт про акцію, фотографії ... тут ...

Організатори: Культурна асоціація "Новий Акрополь" Попередня за реєстрація за тел.: (032) 237-08-47, (097) 365-48-35, (099) 174-07-20, (093) 713-23-03 www.newacropolis.org.ua E-mail: lviv(а)newacropolis.org.ua Подія в контактах - http://vk.com/event37730006

11.04.2012

22 квітня - день відкритих дверей в Ботанічному саді ЛНУ ім.І.Франка

22 квітня з 14:00 по 18:00 год. - Відкриття сезону для відвідування саду в Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Черемшини,44 - біля Погулянки).

У програмі зустрічі: 1. Відкриття сезону для відвідування. Вступне слово директора Ботанічного саду канд. біол. наук Прокопіва Андрія Івановича. 2. Екскурсії по ботанічному саду: Дендрофлора ботанічного саду. Рослини ефемероїди. 3. Виступи колективів Палацу творчості дітей та юнацтва Галичина.

Адреса: вул. Черемшини,44 (біля Погулянки) та вул. Кирила і Мефодія, 4

http://bioweb.franko.lviv.ua

30.03.2012

16 лютого - зустріч для тих, хто цікавиться еко-поселенням

Запрошуємо всіх, хто планує створювати екологічне поселення на зустріч-знайомство в Клуб органічного землеробства, 16 лютого, четвер після обіду. Час буде вказано по телефону.

Адреса: вул.Шопена, 8 (біля Університету Франка, паралельно вул. Лепкого), вхід через двір.

Контакт: Тел. 066-96-240-45 (МТС) Анжела

12.02.2012

Екологічна катастрофа в Городку?

У межах міста Городок, ігноруючи всі екологічні норми діє велике підприємство ТзОВ «Яблуневий дар», яке отруює все навколо. Жителі писали в усі інстанції, але проблему ігнорують.

Детальніше: Стаття про ТзОВ «Яблуневий дар»

12.12.2011

15 грудня - семінар "ЕНЕРГООЩАДНИЙ ЕКО-ДІМ"

15 грудня, 19:00, Львів - безкоштовний семінар: "Принципи будівництва енергоощадного еко-дому".

Хочете дізнатися як збудувати недорогий енергоощадний будинок з природних матеріалів?

Питння, які будуть розглянуті:
1. Сонячні дахи як прості будівельні конструкції
2. Фундаментні акумулятори тепла
3. Природні ізоляційні матеріали, їх переваги над синтетичними і мінеральними
4. Методики проектування систем ізоляції будинку
5. Саманні будинки, екологічне та оздоровче середовище
6. Системи повітряного опалення будинків
7. Системи водопостачання з рекуперацією тепла

Проведе семінар консультант з енергозбереження, автор статей і книг, Юрій Дудикевич.

Вхід - вільний. Для участі в семінарі потрібно зареєструватись.

Адреса семінару буде залежати від кількості учасників і буде повідомлена пізніше.

Контакт: 0639301007 Роман; 0936071718 Софія, сайт - http://saman.brendmaster.com

05.12.2011

Відкриття на сайті розділу для екологічно свідомих батьків

Розділ "Еко-Мама" створений для свідомих батьків і для тих, хто готується народити та виховувати дітей в гармонії з навколишнім середовищем.

Контакт: ОКЦ "Сім променів"

14.11.2011

Проект «Екофан» - екологічна ініціатива активних мешканців Київа, Харкова, Львова та Донецька

 

«Екофан» - нова ініціатива, започаткована з метою об’єднати молодь міст для покращення довкілля і продемонструвати, що завдяки власним зусиллями кожного мешканця українські міста можуть змінитися на краще і вразити гостей УЄФА ЄВРО - 2012™. Екофан має форму змагання між групами екологічних активістів чотирьох міст (Київ, Львів, Харків, Донецьк) проведення футбольного чемпіонату. Другом проекту є всеукраїнська ініціатива «Зробимо Україну чистою».

Детальніше ... тут ...

Контакт: Офіційна група Екофан Вконтакте (http://www.vkontakte.ru/ecofan)

13.11.2011

17 вересня - акція прибирання «Чортових скель»

 

17 вересня, в суботу, ЛМГО «Чистим плаєм» в рамках соціально-екологічного проекту «Нам набридло сміття навколо!..» організовує акцію по очищенню від сміття «Чортових скель» у Винниківському лісопарку.

ЗБІР УЧАСНИКІВ: 10:00 під головним входом у парк (навпроти зупинки «Винниківське озеро»).

• Форма одягу – зручна (і така, яку не дуже шкода забруднити).
• Організатори акції забезпечать учасників усім необхідним для роботи (рукавиці, мішки для сміття тощо), проте, якщо у Вас є свої рукавиці – це навіть краще
• В усіх бажаючих буде також можливість полазити по скелях зі спорядженням і прийняти участь у змаганнях.
• Волонтери, що не будуть сильно поспішати до дому після закінчення акції – отримають змогу відвідати справжньої екологічної кухні, отже прихопіть із собою миску, чашку і ложку.
• Бажаючі долучитися до акції можуть зробити це у будь-який момент її проведення.

Контакт: ЛМГО «Чистим плаєм» (067)812-52-60 Фрідріх; (097)239-71-09 Микита.

15.09.2011

ЕКО-магазин шукає приміщення

 

Адміністрація ЕКО-магазину та ОКЦ «Сім променів» шукає приміщення на пільгових умовах в зручному місці, а також людей доброї волі для співпраці в створенні освітньо-консультаційного центру екологічного, психологічного та просвітницького напрямку.

Контакт: 066-96-240-45 Анжела, 095-88-500-84 Леся

27.05.2011

23 - 29 травня - Екологічний проект «Земля в пакеті»

Екобайдужість - твій симптом? Будь екологічно свідомим - поважай своє Середовище!

Альтернативою пластиковим пакетам є бавовняна торбинка. Викорстовуючи екоторбу - скорочуєш попит на пластик.

Мета акції: інформувати учасників акції про реальну шкоду пластиквих пакетів і пластику загалом на наше Середовище, закликати до ековідповідальності перед Містом та екосвідомості.

Програма:

23 травня о 18:30 - відкриття фотовиставки

25 травня 18.30 - перегляд тематичного відео

26 травня 18.30 - майстер-клас по розфарбовуванню екоторбинок

Адреса: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. Акад.Богомольця, 6 (біля Галицького ринку, бічна вул.І.Франка)

Контакт: 096-727-01-35 Ірина, Група в Контакті - http://vkontakte.ru/event27087620

21.05.2011

21 травня - семінар: «Екологічне та економічне будівництво»

21 травня у Львові - семінар: «Екологічне та економічне будівництво».

Семінар проводить: Андрій Бобровицький - еколог практик та адепт екологічного будівництва. Керівник громадської організації ХатаБобрів. Протягом семи років займається будівництвом будинків з глини, землі, соломи, очерету, дерева та інших натуральних матеріалів. Вивчає найбільш економічні технологій екобудівництва. Додаткова інформація: www.hatabobriv.org.ua

Питання, що будуть розглянуті на семінарі:

Блок І: Вдосконалення.

Адаптація квартир та звичайних будинків до нових вимог екологічності та ін.

Блок ІІ: Будівництво.

1. Основні види фундаментів. Насипні, кам'яні, палі, дерев'яні. Фундаменти з мішків.
2. Матеріали для зведення стін. Використання глини. Саман, глінобит, легкий саман, мазанки. Нові технології. Будинки з соломи. Будинки з дров. Дерев'яні будинки, порівняння сучасних і традиційних зрубів.
3. Покрівля. Дерновий дах. Дахи з очерету, житньої соломи, черепиці, тріски.
4. Будівництво в умовах глобальної кризи. Будинки з мішків, з покришок. Проект "лисяча нора".
5. Автономні джерела живлення. Сонячні батареї, вітряки.

Учасники семінару отримають можливість взяти участь у практичному семінарі, який буде відбуватися літом!

Організаційний внесок - 100 гр.

Організатори: Центр з енергозбереження ЛвЦНТЕІ www.cstei.lviv.ua; ГО «ХатаБобрів» www.hatabobriv.org.ua.

E-mail – knatalilviv@gmail.com , тел.: 093-930-8781 Наталія

07.05.2011

Проект «Знижковий Бум» - прийом макулатури у ЛНУ ім. Івана Франка

 

Проект «Знижковий Бум» надає можливість здати макулатуру в обмін на знижки у кафе, магазини, різні відпочинково-розважальні заклади. Все просто – чим більше макулатури приносите, тим більше знижок отримуєте!

Детальніше ... тут ...

Контакт: 068-5042864 Ковальчук Андрій, сайт команди SIFE ЛНУ ім. І. Франка www.sifelnu.org, група «Знижковий Бум» в Контакті - http://vkontakte.ru/club8565213

06.05.2011

16, 17 i 20 квітня - майстер-клас «Розфарбуй писанку»

 

Майстер-клас «Розфарбуй писанку» .

16 квітня початок о 16:00

17 квітня початок о 14:00

20 квітня початок о 14:00

Вартість - 20 гр.

Адреса: Магазин ЕКО-ТОВАРИ, ринок Південний, Торгова Алея, магазин №26

Контакт: 095-9956362

14.04.2011

16 квітня - Всеукраїнська акція прибирання

 

16 квітня - всеукраїнська акція “Зробимо Україну чистою!” прибрання парків, лісів, узбіччя доріг.

“Зробимо Україну чистою!” – це частина міжнародної ініціативи “Let’s do it world!”, заснованої у 2008 році в Естонії. Організаторам акції “Let’s do it 2008” вдалося залучити у невеликій прибалтійській країні більше 50 000 волонтерів і прибрати більше 10 000 тонн сміття.

У Львові 16 квітня планується прибирання парку "Знесіння" з роздільним сортуванням сміття. Початок об 11 годині.

Інструкція для волонтерів (Word) ...тут...

Контакт у Львові: Студентське Братство Львівської Політехніки - Микола: truzubuy(а)gmail.com, тел.: 098-665-93-57

Сайт акції: http://letsdoit.org.ua Група в Контактах: http://vkontakte.ru/club16395390

Співорганізатори: Культурний центр "Новий Акрополь" 097-365-48-35, НГЕІ "Чистий Львів" 093-46-33-600

25.03.2011

7 березня - акція «Збережімо первоцвіти!»

 

В понеділок 7 березня о 14:00 в ЕКО-магазині (по вул.Зеленій, 32) розпочнеться акція «Збережімо первоцвіти!».

Запрошуємо всіх бажаючих на майстер-клас по орігамі (мистецтву вироблення квітів та інших речей з паперу). Для збільшення ефективності бажано принести з собою ножниці, скотч, кольоровий та білий папір.

Організаційний внесок - 1 гривня.

Метою акції є застерегти людей купувати весняні квіти, занесені до Червоної книги, а натомість навчитися робити гарні квіти з паперу своїми руками. Більше про акцію ...тут...

Шукаємо спонсорів для акції. Приймемо фінансову допомогу або кольоровий папір. А також будемо вдячні всім, хто забажає провести майстер-клас по виробленню квітів з паперу.

5 березня о 12:00 - зустріч для волонтерів. Адреса: ЕКО-магазин, вул.Зелена,32

Контакт: 066-96-240-45

01.03.2011

Клуб Органічного Землеробства переїхав

 

Клуб Органічного Землеробства переїхав на вул.Шопена, 8, у дворику.

Телефон: 247-38-36, 243-02-00.

24.02.2011

ЛІКВІДАЦІЯ ЗАПОВІДНИКА РОЗТОЧЧЯ

 

ПРОСИМО ПІДРИМАТИ ЗВЕРНЕННЯ проти ліквідації заповідника "Розточчя"

Нам стало відомо, що 1.11.2010 міністром освіти України Д.В.Табачником був виданий Наказ No.1032 "Про реорганізацію Природного заповідника "Розточчя" при національному лісотехнічному університеті України", згідно з яким припинене існування юридичної особи "Природний заповідник "Розточчя" шляхом його реорганізації у структурний підрозділ Львівського лісотехнічного університету.

09.12.2010

Семінар по холодному пресуванню олії

 

Семінар по холодному пресуванню олії у Львівському Національному Аграрному Університеті.

Роман Степанович Шевчук (доктор сільсько-господарських наук, кандидат технічних наук) представив розроблений їхньою групою шнековий олійний прес. Розробники досягли ефективних показників пресування олії при низьких температурах (до 45 градусів), при якій зберігаються корисні властивості олій. Розроблений олійний прес має продуктивність 20 кг на годину, ступінь відтискання 25-37%, енергомісткість - 50 Вт*год на кг. Прес придатний для витискання різних олій (ріпакової, лляної, конопляної, кавової, букової, росторопші, рицинової та ін.)

Присутні змогли спробувати лляну олію, витиснуту на шнековому пресі. Лляну олію витискають з поліського льону, який відзначається високим вмістом кислот Омега-3 і Омега-6. Олія з льону - традиційна для словянських народів. Її вживали в їжу з давніх давен. Крім того її застосовують в медицині для загоєння ран та опіків, а також для лікування хвороб шлунку.

Розробники машин для отримання олій: 050-37-07-533, mail: vtomyuk(а)yahoo.com

07.12.2010

Презентація «живих» олій

 

В Клубі Органічного Землеробства відбулася презентація «живих» олій отриманих за допомогою соковитискача горизонтального шнекового типу з насадкою для олії. Присутні побачили процес отримання «живої» олії з кісточок обліпихи, насіння гірчиці, льону та сезаму (кунжуту) та змогли покуштувати свіжедавлені олії.

Якщо Ви хочете скуштувати «живу» олію, приходьте в Клуб у ЧЕТВЕР. Вартість послуги за видавлення олії з 1 кг насіння – 20 гр. Детальніше >>

Для довідки:

З 1 кг насіння масляничного льону можна отримати біля 400 мл олії. В олії утворюється осад. Окремо утворюється багато корисного жмиху, з якого можна робити халву або додавати в їжу.

За вмістом Омега-3 лляна олія в 6 разів багатша за риб’ячий жир. Вона містить також 18 амінокислот, багато вітамінів та корисних мікроелементів.

Телефон Клубу ОЗ: 243-02-00. Адреса: вул.Шопена,8 у дворі.

23.10.2010

Нова серія ЕКО-сумок "Дерево життя"

Вийшла нова серія ЕКО-сумок "Дерево життя".

Переможець конкурсу на кращий малюнок для екоторби Сердюк Сергій (Львів) отримав приз: натуральне мило ручної роботи та еко-сумку зі своїм малюнком. Фотографії >>

Конкурс на кращий малюнок для екоторби продовжується.

29.08.2010

Інші новини

Інші новини тут >>

Сайт розвитку родових поселень (екологічних поселень): http://anastasia-lviv.razom.eu/novunu.html

Акції:

02.10.2010

28 квітня - Екологічна акція «Зробимо Україну чистою! 2012»

25.04.2012

21 квітня - Екологічна акція у парку «Знесіння» ... читати далі ...

25.04.2012

7 березня - акція "Збережімо первоцвіти" з майстер-класом з орігамі ... читати далі ...

02.10.2010

Прибирання парку "Знесіння" ... читати далі ...

10.09.2010

Конкурс на кращий малюнок для екоторби триває. ... читати далі ...

27.08.2010

Нагороджений переможець конкурсу на кращий малюнок для екоторби. ... читати далі ...

26.08.2010

Наші друзі-екологи назбирали в Карпатах мішок пластикових пляшок. ... читати далі ...

17.04.2010

Прибирання парку "Цитадель" з сортуванням сміття.... читати далі ...

Статті:

Е-добавки в їжі

Харчові добавки (загадкові коди "Е") — простий та дешевий спосіб надати продукту привабливий вигляд і колір, посилити смак, а також продовжити тармін зберігання. ... читати далі ...

Бездріжджовий хліб

Однією з основних проблем здорового харчування, як це не парадоксально, є хліб. Практично весь хліб, хлібобулочні вироби та випічка робляться на пекарських дріжджах. ... читати далі ...

ЕМ-контейнер

Для ферментації харчових відходів в домашніх умовах можна використовувати ЕМ-контейнер, переробка відбувається за допомогою ефективних мікроорганізмів (ЕМ). ... читати далі ...