Біогаз

       
               
 

 

 

   

ви знаходитеся тут:  відходи -> біовідходи -> біогаз  

Органічні відходи можна переробляти за допомогою біогазових установок, внаслідок чого крім якісного добрива утворюється ще й біогаз, за допомогою якого можна обігрівати приміщення або виробляти електроенергію.

У Львові є три біогазових установки: на базі Львівського Міського Дитячого Еколого-Натуралістичного Центру, в Лісотехнічному інституті та на заводі "Ензим" (Дріжжьзавод).

Будова біогазової установки

Основне устаткування бiогазової установки - герметично закрита емнiсть з теплообмiнником (теплоносiй - вода, нагрiта до 50-60 °С), пристрої дпя введення i виведення гною i дпя вiдведення газу. Оскiльки на кожнiй фермi свої особливостi видалення гною, використання пiдстилкового матерiалу, теплопостачання, створити один типовий бiореактор неможливо. Конструкцiя установки багато в чому визначаеться мiсцевими умовами, наявнiстю матерiалiв.

 

Електроенергія з біогазу

Перша в Україні велика біогазова установка була запущена в експлуатацію в 2004 році на свинофермі компанії Агро-Овен у селі Оленівка Магдалинівського району Дніпропетровської області. Сировину „виробляють” 14 тисяч свинок. Установка перетворює 80 тисяч тонн відходів, на виході – 3300 кубометрів біогазу на добу або до 165 кВт у годину, себто стільки електроенергії, що можна було б забезпечити майже 500 квартир. До того ж це ще й чиста екологія. Територія навколо свинарських господарств завжди вважалася непридатною для землеробства. Але тепер сухі залишки від виробництва біогазу служать прекрасним органічним добривом, і його вистачає на всі 15 тисяч гектарів, на яких розмістилася компанія.

Інформаційний бюлетень Партії Зелених України, 2006 рік.

 

 

   

 

 

верміферми

 

 

ЛМДЕНЦ

 

 

біовідходи